Welcome to Ibstock & District Pool League Official Website

 

 

SINGLES K.O - 2nd Round

 

Tuesday 16th January

S.WHITE ODDHOUSE ODDBALLS A

V

J.LINHART CONNY CLUB POTTERS

R.BLANK ITCC A

V

S.McKNIGHT NVSSC LIONS

S.HODGKINSON RISING SUN STAGGS

V

S,TYERS ITCC A

T.SHARPE LADY JANE OUTCASTS

V

W.BILLS WHIMSEY SHADOWS

J.SADDINGTON ITCC A

V

S.KING LADY JANE OUTCASTS

R.CHESTERMAN JUBILEE FOXES

V

C.GREATOREX WAGGON

L.BOURNE WAGGON

V

H.MEE WHIMSEY SHADOWS

A.ROBOTHAM THREE TUNS

V

M.LAIN RISING SUN A

 

BEST OF 5

 

GAMES MAY BE ARRANGED TO BE PLAYED BEFORE BUT NOT AFTER THIS DATE PLEASE

RESULTS IN BY FOLLOWING MONDAY PLEASE
NO RESULT RECEIVED BY THE FOLLOWING MONDAY, BOTH PLAYERS ELIMINATED

 

 

DOUBLES K.O. - 1st Round

 

Tuesday 12th December

A.Robotham & C.Petcher Three Tuns

V

S.Bell & D.Selwood Rising Sun

M.Leeson & S.Mcknight NVSSC Lions A

V

N Wooldridge & S Hodgkinson, Rising Sun Staggs

P.Smith & D.Gray Boot  B

V

P.Davies & G.Poyser Jubilee Foxes

A.Willett & S.Cole  NVSSC Lions A

V

P.Mcrobie & M.Nyt ITCC B

D.Robinson & S.Scott  Rising Sun Staggs DFIU

V

M Lain & S Lain, Rising Sun

A.Lain & S.Bailiss  Rising Sun

V

D Mellor & G Baxter, Conny Club Potters

L Gretton & A Horrobin, Boot B

V

C Wardle & P.Gregory Jr, Lady Jane Outcasts

C.Greatorex & G.Smith Waggon  A

V

K.Challis & A.Blackwell, St Giles B

W.Bills & T.Sharpe Lady Jane

V

C.Keenan & W.Sleath Queen Bee

N.Costello & D.Edwards Oddhouse A

V

C Fielder & N Emery Queen Bee

S.King & P.Gregory snr Lady Jane

V

L.Bourne & J.Finch Waggon B

B.Rood & R.Pratt Jubilee Foxes

V

G.Ottey &N.Wilton Oddhouse B

D.Ison & P.Willett NVSSC Wanderers utd

V

J.Cobley & T.Bale Conny Club B

J.Squires & G.Bailiss ITCC A

V

E Smith & M.Edwards St Giles B

A.Storey & R.Chesterman Foxes

V

J.Hallam & W.Hammond ITCC A

S.Dunn & J.Linhart Conny Club Potters

V

L.Edwards & D.Edwards St Giles B

 

GAMES MAY BE ARRANGED TO BE PLAYED BEFORE BUT NOT AFTER THIS DATE PLEASE
RESULTS IN BY FOLLOWING MONDAY PLEASE
NO RESULT RECEIVED BY MONDAY AFTER, BOTH PAIRS ELIMINATED

 

TEAM K.O. 2nd Round

 

Thursday 25th January

ST GILES B

V

WHIMSEY

BULL MARKFIELD B

V

NVSSC LIONS B

THE GATE

V

RISING SUN STAGGS DFIU

OLD THATCH

V

ODDHOUSE ODDBALLS A

JUBILEE SWANS

V

THE SWAN

RISING SUN A

V

ST GILES A

NVSSC WANDERERS UTD

V

BOOT B

QUEEN BEE

V

CONNY CLUB B

 

GAMES MAY BE ARRANGED TO BE PLAYED BEFORE BUT NOT AFTER THIS DATE PLEASE

RESULTS IN BY FOLLOWING MONDAY PLEASE
NO RESULT RECEIVED BY MONDAY AFTER, BOTH TEAMS ELIMINATED

 

 

GAMES MAY BE ARRANGED TO BE PLAYED BEFORE BUT NOT AFTER THIS DATE PLEASE

 

 

balls | Site Map| Contact Us | ©2009 Ibstock & District Pool League